Succulent · Asparagaceae

Haworthia viscosa

Haworthia viscosa
🪴 Beginner🐾 Huisdiervriendelijk📈 Langzaam

De Haworthia viscosa is een compacte vetplant die je herkent aan zijn stevige, driehoekige bladeren die dicht op elkaar groeien in een rozetvorm. De bladeren hebben vaak een ruwe textuur, wat de plant een stoer uiterlijk geeft. Het is een makkelijke plant die, dankzij zijn bescheiden eisen, ook voor beginnende plantenliefhebbers een goede keuze is.

🌤️
LichtHalfschaduw
💧
WaterWeinig
📏
Hoogtetot 60 cm
🐾
HuisdierenVeilig
📈
GroeiLangzaam
🌡️
VochtLaag

ℹ️We verkopen niet zelf — via deze affiliate-links naar bol.com & Amazon.nl vergelijk en koop je bij betrouwbare verkopers, zonder extra kosten voor jou.

Bekijk mijn planten →
Advertentie
Verzorging in detail

Zo verzorg je de Haworthia viscosa

Licht en standplaats

De Haworthia viscosa houdt van halfschaduw. Dat betekent dat hij niet in direct zonlicht moet staan, maar wel in een kamer waar voldoende licht is. Een plek op ongeveer 0,5 tot 1 meter afstand van een raam is vaak ideaal. Te veel direct zonlicht kan de bladeren beschadigen, terwijl te weinig licht de groei kan belemmeren.

Water geven

Deze vetplant heeft weinig water nodig. Geef hem ongeveer eens in de 2 tot 4 weken water. Het is belangrijk dat de grond tussen de waterbeurten volledig opdroogt. Voel met je vinger in de pot: als de bovenste centimeters droog aanvoelen, wacht dan nog even. Bij twijfel kun je beter iets langer wachten met water geven dan te vroeg water geven.

Luchtvochtigheid en temperatuur

De Haworthia viscosa is van nature gewend aan drogere omstandigheden en heeft dan ook een lage luchtvochtigheid nodig. Je hoeft je dus geen zorgen te maken over sproeien of extra vochtigheid creëren. Kamertemperatuur is prima voor deze plant.

Grond en voeding

Gebruik voor de Haworthia viscosa speciale cactusgrond. Deze grond is luchtig en laat water goed door, wat belangrijk is om wortelrot te voorkomen. Wat betreft voeding: geef je Haworthia viscosa twee keer per jaar vetplantenvoeding. Meer is niet nodig, gezien zijn langzame groei.

Verpotten

Omdat de Haworthia viscosa langzaam groeit, hoef je hem niet vaak te verpotten. Doe dit alleen als de plant echt te groot wordt voor zijn pot, of als de wortels onderuit de pot beginnen te groeien. Kies dan een pot die net iets groter is dan de vorige.

Vermeerderen

De Haworthia viscosa kun je vermeerderen door de zijscheuten die aan de basis van de moederplant ontstaan, voorzichtig los te maken. Laat de 'wond' van de zijscheut een dag of twee drogen voordat je hem in verse cactusgrond plant. Zo voorkom je dat de jonge plant gaat rotten.

Veelgemaakte fouten

  • Te veel water geven: Dit is de meest voorkomende fout en leidt vaak tot wortelrot. Zorg ervoor dat de grond volledig opdroogt tussen de waterbeurten en dat er geen water in de onderschotel blijft staan.
  • Te veel direct zonlicht: Hoewel het een vetplant is, verdraagt de Haworthia viscosa geen fel direct zonlicht. Dit kan leiden tot verbrande bladeren. Plaats hem op een plek met voldoende indirect licht.
  • Onjuiste grond: Gewone potgrond houdt te veel vocht vast voor deze plant. Gebruik altijd cactusgrond om een goede drainage te garanderen en problemen zoals wortelrot te voorkomen.
  • Wolluis: Houd de plant regelmatig in de gaten op de aanwezigheid van wolluis. Dit zijn kleine, witte, pluizige insectjes die zich vaak in de bladoksels nestelen. Verwijder ze direct met een wattenstaafje met alcohol om verdere verspreiding te voorkomen.
Het plantprofiel

Haworthia viscosa in het kort

Wetenschappelijke naamHaworthia viscosa
FamilieAsparagaceae
CategorieSucculent
LichtHalfschaduw
WaterWeinig
MoeilijkheidBeginner
Max. hoogtetot 60 cm
HuisdiervriendelijkJa
LuchtzuiverendNee
Veiligheid

Giftigheid & huisdieren

🐾

Veilig voor huisdieren

De Haworthia viscosa is niet giftig voor katten, honden of kinderen.

→ Meer huisdiervriendelijke planten→ Meer kattenveilige planten op Kattenveiligeplanten.nl
Probleemoplosser

Veelvoorkomende problemen bij de Haworthia viscosa

Deze plant is gevoelig voor de volgende problemen. Lees per symptoom de oorzaak en oplossing in de probleemoplosser.

🔍 Naar de volledige probleemoplosser →
Waar te koop

De Haworthia viscosa kopen

We verkopen niet zelf — we wijzen je naar betrouwbare verkopers. Prijzen zijn indicatief.

⬛ Amazon.nlBekijk →

ℹ️Tip: kies bij levende planten een verkoper met veel goede reviews — de online kwaliteit kan wisselen.

Lijkt hierop

Gerelateerde planten

Lees verder

Meer plantenadvies

Handig erbij

Handig bij de verzorging

  • Pokon Bio Turfvrije Kamerplanten Potgrond - 20l - Biologische potgrond binnen - 100 dagen voeding
    Potgrond kamerplantenPokon Bio Turfvrije Kamerplanten Potgrond - 20l - Biologische potgrond binnen - 100 dagen voedingVanaf €14,–
  • Plantenvoeding 40 staafjes
    PlantenvoedingPlantenvoeding 40 staafjesVanaf €7,–
  • MARNICO® Vochtmeter voor planten - Watermeter - Binnen en Buiten - Hygrometer - Grond vochtmeter
    VochtmeterMARNICO® Vochtmeter voor planten - Watermeter - Binnen en Buiten - Hygrometer - Grond vochtmeterVanaf €17,–
  • Luxe sierpot Janneke roze – bloempot voor binnen – pot van 15cm – plantenpot met Ø13 – sierpot voor kamerplant
    SierpotLuxe sierpot Janneke roze – bloempot voor binnen – pot van 15cm – plantenpot met Ø13 – sierpot voor kamerplantVanaf €16,–

Dit zijn affiliate-links. Koop je via zo'n link, dan krijgen wij mogelijk een kleine vergoeding — voor jou verandert de prijs niet. We verkopen niets zelf en verwijzen alleen door naar producten die bij je passen.